Duyuru

Collapse
Henüz duyuru yok

Yahudilerin Garkad Ağacı ve Hadisin Sırrı

Collapse
X
 • Filtreleme
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Yahudilerin Garkad Ağacı ve Hadisin Sırrı

  İsra Suresi:
  4- Kitapta İsrailoğulları'na şu hükmü verdik: "Muhakkak siz yer(yüzün) de iki defa bozgunculuk çıkaracaksınız ve muhakkak büyük bir kibirleniş-yükselişle kibirlenecek-yükseleceksiniz.
  5- Nitekim o ikiden ilk-vaid geldiği zaman, oldukça zorlu olan kullarımızı üzerinize gönderdik de (sizi) evlerin aralarına kadar girip araştırdılar. Bu yerine getirilmesi gereken bir sözdü.
  6- Sonra onlara karşı size tekrar 'güç ve kuvvet verdik', size mallar ve çocuklarla yardım ettik ve topluluk olarak sizi sayıca çok kıldık.
  7- Eğer iyilik ederseniz kendinize iyilik etmiş olursunuz ve eğer kötülük ederseniz o da (kendi) aleyhinizedir. Sonunda vaad geldiği zaman, (yine öyle kullar göndeririz ki) yüzlerinizi 'kötü duruma soksunlar', birincisinde ona girdikleri gibi mescid (Kudüs)e girsinler ve ele geçirdiklerini 'darmadağın edip mahvetsinler.'
  8- Umulur ki, Rabbiniz size merhamet eder, fakat siz (bozgunculuğa) dönerseniz Biz de (sizi aşağılık kılmaya ve cezalandırmaya) döneriz. Biz, cehennemi kafirler için bir kuşatma yeri kıldık.


  Yaradan İsrailoğullarının iki defa kibirle yükseleceklerini; bunun birincisinin sonucunda hüsrana uğradıklarını ikincisinde aynı şeyin olacağını vaat etmektedir.
  Peygamber Efendimiz(S.A.V.) bunun nasıl gerçekleşeceğini hadislerinde tüm detayıyla anlatmıştır. İşte onlardan birkaçı…

  “Horasan tarafından çıkan siyah sancaklıları gördüğünüzde, kar üzerinde sürünerek de olsa onlara gidin. Çünkü onların içinde Allah’ın halifesi Mehdî vardır**.”(Fetava-i Hadîsiyye, , İbn-i Hacer-i Heytemi-37)

  “Horasan’dan siyah sancaklılar çıkar ki, tâ Îliya’ya (Kudüs’e) o sancağı dikinceye kadar, kimse onlara karşı koyamaz.” (Et-Tac, Ali Nâsıf el-Hüseynî,c.5/ s.627)


  Buharî ve Müslim’de yer alan çok sahih bir hadîs:

  “Müslümanlar Yahudilerle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. Bu savaşta Müslümanlar Yahudileri öldürürler. Hatta bir Yahudi taşın, ağacın arkasına gizlenir. Bunun üzerine o taş, o ağaç, “Ey Müslüman, Ey Allah’ın kulu! İşte arkamda bir Yahudi, gel, onu öldür” der. Yalnızca Garkad bir şey söylemez. Zira o, Yahudilerin ağaçlarındandır.”

  Hadiste garkad ağacından bahsedilmektedir. Bu gün bile hala İsrail’de garkad ağacı dikimi yapılıyor. Aslında inanmadık deseler bile içlerinde bir uhde var. Bu hadisi okuyan biri ağacın, taşın dilimi var ki konuşsun diye yorum yapabilir. Ama aslında bu yaratıcı tarafından elçisine özenle söyletilmiş bir sözdür. Garkadın arkasına saklanacaklar az ya da çok bir inanca sahip olduklarından bunu yapacaklar. Azgın ve kalbi mühürlü olanlar garkad dışındaki ağaçların ve taşların arkasında saklanacak. Burada aslında Müslümanlar tarafından garkad ağacının arkasına saklananlara saldırıda bulunmamaları gerektiği anlatılmaktadır. Elçinin her söylediği emirdir. Hz. Musa düşüncesi veya Hızır a.s. düşüncesiyle de emirdir. Bizim bildiğimiz onun bilgeliği yanında deryada damla gibidir. Her güzel ya da kötü gibi gözükende bir hayır vardır.

  Biz Müslümanlar olarak elbetteki yer yüzünde kan akıtmak istemeyiz. Vallahi Yahudilerden hepsi garkad ağacının arkasına saklansa onlara dokunacak değiliz. Ama söyleyene değil söyletene bakmak gerekir. Vaat edilen muhakkak gerçekleşecek ve bozguncu olanlar garkad dışındaki ağaç ve taşların dışına saklanacaklardır. Bu herkesin bilmesi gereken kısmıdır.

  Bu hadisin bir gizli yönü de yeterince sabredenlere bir lütuf olmasıdır. O’nlar diğer ağaç ve taşlara baktıklarında gerçektende “Ey Müslüman, Ey Allah’ın kulu! İşte arkamda bir Yahudi, gel, onu öldür” diyor gibi ona görünür. Ancak bunun nasıl bir şey olduğunu başkasına anlatamaz. Çünkü bu lütuf sabredenlere hastır.

  Bu sırra mashar olabilmek için şu duayı edebilmek gerekir:
  RABBİMM.. SEVGİN İÇİMDE ÖYLE ŞİDDETLENDİKİ.. SENİN RIZANI KAZANMAK İÇİN ATEŞEMİ ATILSAM.. NE YAPSAM..? BENİ BU SEVGİMLE YANINA AL. KAYBEDENLERDEN EYLEME RABBİM.

  "İsrail'in ölmesi gereken günler yaklaştı"(Gen 47:29)

  "Siz Efendinize, Tanrınıza sevgi ile bağlananlar, her biriniz bu gün hayattasınız."(Deut 4:4)
Hazırlanıyor...
X